Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DISCOVERY KARTIKA PLAZA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен веднаш до Трговскиот центар Дискавери во Јужна Кута, хотелот „Дискавери Картика Плаза“ има соби со плажа опкружени со тропски градини. Тој нуди детски базен, детски клуб, отворен базен, 3 ресторани и бесплатен интернет.

Собите во Discovery Kartika Plaza имаат современа бализиска архитектура, приватни балкони со градина,  со поглед на базен или поглед на океанот. Секој е опремен со 32-инчен LCD телевизор, минибар и Сеф. Некои соби обезбедуваат директен пристап до приватна градина или базен .

Гостите можат да уживаат во релаксирачка масажа во бањата, и да го употребуваат фитнес-центарот . Центарот за активност на хотелот им помага на гостите со тури за резервации и други активности, како што е возење со хеликоптер со ниска надморска височина над островот Бали.

Discovery Hotel Kartika Plaza е 10-минутна прошетка до центарот Кута и 5 минути пешачење до Ватербом Бали. Различни погодности се наоѓаат во близина