Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Dizalya Palm Garden
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА:  Хотелот е лоциран во областа Konakli, 12км од центарот на Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.


СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 250. Стандардни соби 215 (22м², макс.2+1 лица), 32 фамилијарни соби (34м², макс.2+2 лица, две спални соби одвоени со врата, купатило) и 3 соби за хендикепирани лица. Сите соби се опремени со купатило со када или туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), сателитск ТВ и музички канали, балкон.


СОДРЖИНИ: Главен ресторант со шведска маса, лоби бар, бар покрај базен. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат.


СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, одбојка на плажа. Спортови на вода дополнително се наплаќаат.


Забавни програми во текот на денот, натпревари и вечерни шоу програми.Мини клуб за деца од 4-12 год.
ПЛАЖА: Хотелска плажа оддалечена 200м од хотелот (помеѓу хотелот и плажата се наоѓа уште еден хотел). Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.