Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Euphoria Club Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Euphoria Club Hotel & Resort, еден од најдобрите хотели во Боровец, е пријателско и гостопримливо засолниште на мир и релаксација вкоренети во природата. Модерен и пријатен хотел кој се наоѓа во еден од најубавите делови на Боровец, опкружен со  зеленило на само  1,5 км од центарот на Боровец, на 1350м надморска височина, oддалеченост од гондолата 2 км (обезбеден  превоз според  хотелскиот распоред). Хотелот нуди незаборавно време со својата квалитетна услуга, висока естетика и луксуз за своите гости. Современите сместувачки капацитети, капацитетите и супериорната услуга го прават ова одморалиште уникатна загатка, внимавајќи на деталите.
 
Сместување: Сите студија, апартмани и вили се модерно опремени. Хотелот располага со 30 јуниор апартмани и 47 апартмани. Јуниор апартманите имаат: француски кревет или два единечни кревети; Сите апартмани имаат спална соба со француски кревет или два единечни кревети и дневна соба со еден или два дополнителни кревети. Сите сместувачки единици располагаат со ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi интернет, клима уред, сеф, бања со туш, фен, чајник, балкон. Апартманите може да имаат двосед, софа или фотелја на извлекување како дополнителен кревет.
 
Хотелски содржини: Хотелот се состои од 4 згради и располага со рецепција, ресторан, a la carte ресторан, лоби бар, снек бар, Wi-Fi интернет, сеф на рецепција (се доплаќа), комплетно опремена конференциска сала со придружна опрема, паркинг (до местото е исполнето), велнес центар (базен со детски дел, сауна, парна бања, џакузи), фитнес, салон за убавина, ски депо, билијард, пинг-понг, детско игралиште. 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2022 - 05.01.2023), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БОРОВЕЦ ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" на барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).