Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Festa Winter Palace
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Модерниот и луксузен хотел се наоѓа на 50 метри од патеката „Црвено знаме“ и жичарницата Ситниаково експрес, и 300 метри од долната станица на гондола во Боровец. Хотелот се одликува со уникатната архитектура и финиот луксузен ентериер, кој во комбинација со дрво и мермер е идеален избор за луксузен зимски спа одмор.
 
Сместување: Хотелот се состои од 2 поврзани згради и има вкупно 66 соби, од кои 39 се стандардни, 15 се Junior Suites и 12 луксузни апартмани. Стилски опремените соби имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар и сеф. Собите се пространи и опремени во ренесансен стил кој дава чувство на престиж и удобност.
 
Хотелски содржини: Хотелот располага со рецепција, ресторан, a la carte ресторан, лоби бар, услуга во соба, Wi-Fi интернет, паркинг (се доплаќа, до пополнување), гаража (се доплаќа), 2 конференциски сали со придружна опрема, ски депо, велнес центар (сауна, парна бања, соба за релаксација, фитнес, базен), салон за убавина, педикир, маникир, детско игралиште, пинг-понг. Хотелот е отворен преку целата година и е омилено место и за зимски одмор и за летно бегство.

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2022 - 05.01.2023), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БОРОВЕЦ ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" на барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).