Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
First Class Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран на 16 км од центарот на Аланија и е оддалечен окулу 140 км од аеродромот во Анталија. Се наоѓа на самиот брег покрај плажа која е преку пат и до која се стигнува со подземен премин. Изграден е во 2005 година, а реновиран 2017.


СМЕСТУВАЊЕ:  Располага со вкупен капацитет од 166 стандардни соби, сите модерно уредени и опремени со бања, сателитска ТВ, интернет, фен, телефон, сеф (се доплаќа), мини бар (вода бесплатна), клима уред, балкон / тераса.


УСЛУГИ, СОДРЖИНИ, СПОРТ, ЗАБАВА:  Хотелот за своите гости нуди 1 главен ресторан ,1 а ла карт ресторан (со доплата), 6 барови, конференциска сала, интернет (се доплаќа). Хотелот располага со аква парк со три тобогани, 2 отворен базени, детски базени, внатрешен базен, теретана, пинг понг, детски клуб (4-12г.), одбојка на плажа, диско, тим за анимација .Се доплќа за услуги на доктор, фризер, перење и пеглање, како и за користење на Спа содржини (сауна, парна бања, турско купатило).

ПЛАЖА: Хотелот располага со сопствена песочно-камчеста плажа на која лежалките, душеците и чадорите за сонце се бесплатни за гостите на хотелот, пешкирите се плаќаат дополнително.На плажата има бар кој служи бесплатни пијалоци на гостите од хотелот.