Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Fort Arabesque Resort Spa & Villas
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Fort Arabesque Resort & Spa, хотел идеален за љубителите на вистинските убавини на Црвеното Море, се наоѓа во живопосниот залив Makadi Bay на преубава сопствена песочна плажа долга 900м. Аеродромот во Хургада е на окoлу 20км оддалеченост.
 
Соби: Хотелскиот комплекс кој е еден од поголемите во регионот го сочинуваат три целини од кои 2 се само за возрасни - Fort Arabesque Resort & Spa, The West Bay (+16 год.) и Villas of Fort Arabesque (+16 год.). Fort Arabesque Resort & Spa е главниот дел, идеален за фамилии или парови. Располага со 321 соба и секоја од нив има купатило, фен, ТВ, телефон, минибар, клима, сеф, балкон или тераса. Стандардните соби се околу 30м2, Супериор се 38м2, додека фамилијарните се 42м2.
 
Содржини: Освен главниот ресторан во кој се служи разновидна храна од локална и интернационална кујна, со склоп на хотелот има и неколку други а ла карт ресторани, неколку барови (покрај базен, на плажа, во лоби, итн.), продавници, менувачница, аптека, банкомат, фризерски салон, интернет центар, сервис за перење...
 
Спорт и забава: Хотелот располага со неколку надворешни базени, од кои 3 се загреваат во зимските месеци; теретана; пинг понг; стаза за трчање; современо опремен спа центар; различни спортови на вода; детски клуб; анимации.
 
Плажа: Хотелот располага со една од најубавите плажи во целиот регион на Хургада. Истата е долга и со доволно простор. Морето се задлабочува убаво без големо изразување на осеките. За оние кои се љубители на подводниот свет и снорклингот - во непосредна близина има и живописни корални гребени. Лежалки со чадори за сонце се достапни на плажата и покрај базените бесплатно.