Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
FUN ISLAND RESORT & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Fun  Island Resort & SPA се наоѓа во South Male Atol, na oколу 45 минути возење со глисер од меѓународниот аеродром во Male. Островот е долг 700м и широк 168м. Собите на островот нудат пространи ентериери, со приватни балкони и погледи на океанот или атолите. Бесплатен Wi-Fi е достапен во барот.
Хотелот располага со СПА центар со сауна и можност за разновидни масажи – Таи, Традиционални, Шведски и третмани за лице и тело. Од забавните содржини нуди жива музика, културни шоуа и дискотека, пинг понг маса, билијард, одбојка на плажа, фитнес центар.  Во ресортот може да изнајмите кану, кајак, сноркелинг опрема или џет ски, да гњурите со боци, сурфате на ветет и едрите со катамаран. Ресортот располага со два ресторани каде се служат јадење и пијалоци.