Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRANADA LUXURY (BELEK)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација: Хотелот сенаоѓа во Белек, на 42 км од центарот на Анталија и на 33 км од аеродромот во Анталија .
Сместување: Вкупниот број на соби е 872-Стандардни соби,фамилиарни соби,фамилиарни лукс , Lake house family, Granada villa.Сите  соби имаат  централен климатизација во зависност од временските услови, директен телефон, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Интернет, сопствена бања со туш, балкон, , мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво, крекери  се надополнуваат секој ден ), чај и кафе.
Содржината:Главен ресторан., ресторани A'la Carte:  Fuego-Steak, Carat VIP a la carte- Tepenyaki, The Azul Felica -медитеранска кујна, ресторан Diamond Villa, кој е бесплатен за гостите кои престојуваат во вилите, слаткарници , барови и кафулиња во хотелскиот комплекс.Доктор, ,перална, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, фризер, продавници, rent a car -  со доплата.Бесплатен Wi-Fi е на располагање во целиот хотел.
Спорт и забава:Отворени и затворени базени за возрасни и деца, базен со морска вода за возрасни +18, аква парк, слајдови, турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски терени, тениска опрема, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, маса тенис, билијард. Со доплата-масажа, СПА и велнес центар, спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, куглана, центар за игри, забавен парк. Програма за забава во текот на денот, натпревари , вечер шоу програма, музика во живо 3 пати неделно, кино. Мини клуб за деца на возраст од 4-12 години. и Тинејџерски клуб за деца на возраст од 13-16 години. За забавен парк се наплаќа дополнително.
Плажа: Хотелот има  приватна песочна плажа која е оддалечена околу 1,75 км (шатл-автобус). Чадори, лежалки и крпи се бесплатни. Приватните павилјони се плаќаат одвоено со резервација однапред.