Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRAND INNA KUTA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Grand Inna Kuta се одликува со отворен базен и разни опции за јадење. Сите области нудат бесплатна Wi-Fi конекција . Бесплатен паркинг е исто така достапен.

Хотелот е на 1минутно пешачење од трговските улици на Кута и 2 минути пешачење од Кута Арт Маркет. Сурфање и други опции за спортови на вода се достапни . Хотелот се наоѓа на 5 км од меѓународниот аеродром Нгура Раи.

Сите соби во хотелот се климатизирани и опремени со приватните бањи . Minibar,  чај / кафе и 24-часовна услуга во соба, исто така, се предвидени за вашата погодност.

Услугите вклучуваат менувачница, аптека и сервисна услуга за паркирање.

Гостите можат да уживаат во пијалоци и лесен оброк, и да уживаат во релаксирачко пливање во потонатиот бар или во Kelapa Pool Bar & Snack. Кафулето „Путри Дујунг“ и ресторанот „Бриз“ служат западни и индонезиски јадења.