Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Grand Royale Apart Complex & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во близина на центарот, на околу 1300м од центарот на градот Банско, и на 600 м од гондолата, до која што има хотелски shuttle автобус. 


Сместување: Хотелот се состои од 1 зграда со 5 ката и 2 лифта. Вкупниот број на соби е 74. Студио од 40м2 (макс. 2 возрасни + 1 дете), опремено со брачен кревет + фотелја.Еднособен стан, 55м2 (макс 3 возрасни + 1 дете), наместен со брачен кревет + софа кревет. Апартман со две спални 4 лица, површина 80м2 (макс 5 возрасни + 1 дете), се состои од брачен кревет, два посебни кревети + софа кревет. Секоја соба има: поглед на планина или поглед на градот, греење, ТВ, Wi-Fi интернет (бесплатно), балкон само во некои соби, клима уред, паркинг (бесплатно), паркет, услуга за менување крпи и постелнина 2 пати неделно, бања со туш кабина или када, козметички сет, фен и бањарка.


Хотелски содржини: Хотелот има: рецепција, сеф на рецепција (со доплата), еден ресторан и еден бар, паркинг (бесплатно), изнајмување ски, ски соба, велнес центар, фитнес центар, лекар (со доплата), сауна, парна бања, амам, џакузи, внатрешен базен, сала за конференциска сала, услуга за перење и сушење (со доплата), игротека за деца, програма за анимација за деца. Прилагодено за лица со посебни потреби. Хотелот е изграден во 2011 година, последен пат е реновиран во 2019 година.
 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).