Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hapimag Resort Sea Garden Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Yaliciftlik и е совршен избор за одмор во Бодрум. Оддалечен е 17 км од центарот на градот Бодрум и 45 км од аеродромот во Бодрум. Опкружен е со прекрасна, зелена природа, а плажите со кои располага се идилично смстени во залив.

Соби: Хотелот има вкупно 287 соби. Сите соби имаат бања со када или туш, фен, централна клима, сателитска телевизија, сеф, мини бар (пиво, сокови и вода), телефон, сет за чај и кафе и балкон.

Содржини: Главен ресторан - Lavanta, A'la Carte ресторани-Merhaba (турска и медитеранска кујна), Lagouna Lounge (медитеранска кујна), Grill Garden The Beach BBQ (турска и медитеранска кујна), Чача (мексиканска кујна), барови во хотелскиот комплекс, паркинг. Според правилата на хотелот дополнително се плаќаат: лекарска услуга (на барање), хемиско чистење, изнајмување велосипеди, услуга во соба.

Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни, детски базени, внатрешен базен, базен со лизгалки, пинг понг, Мини клуб за деца од 4-7 години, Макси клуб за деца од 8-11 години и Младински клуб за деца од 12-16 години.

Плажа: Хотелот располага со 3 идилични плажи во залив, хотелската плажа (бесплатни чадори за сонце, лежалки и пешкири за плажа), плажата Holiday Village (се доплаќа) и плажата Silent (се доплаќа).