Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HOLIDAY INN RESORT BARUNA BALI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Одликувајќи се со опремени простории  во балиски стил, поставени во убави површини, Холидеј Ин Баруна располага со голем отворен базен сместен на неколку чекори од плажата.
Објектот  вклучува фитнес сала, ресторан на плажа, спа центар и Бесплатна WiFi мрежа . Холидеј Ин Ресорт Баруна Бали е на 10-минути возење од меѓународниот аеродром Денпасар и нуди бесплатен паркинг. Лежерна прошетка од 15 минути ги носи гостите во живиот центар на Кута. Собите се климатизирани и  со приватни балкони,  просториите  од Баруна Холидеј Ин нудат телевизори со рамен екран 32-инчни и пријатен мебел од светло дрво. Имаат фрижидер, сеф и ДВД-плеер.  Хотелот има тениски терени и нуди  смирувачки масажи на павилјонот на отворено. Пријателскиот персонал може да помогне во грижата за децата, патувањата и деловните потреби. Сместен покрај базенот, ресторанот Палмс нуди срдечна интернационална, азиска и индонезиска кујна.