Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HOTEL PUTNIK
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотел Путник кој е комплетно реновиран 2018 година се наоѓа веднаш до стазата Сончева Долина (1C), на 1.650м надморска височина. До туристичкиот центар на Копаоник се стигнува со 15-минутна прошетка.

Соби: Располага со вкупно 116 сместувачки единици, меѓу кои 83 модерно уредени стандардни соби, 13 фамилијарни соби, 6 луксузно опремени апартмани, како и 14 Супериор соби лоцирани во супериор вилите на хотел Путник. Сите соби имаат купатило, фен, мини бар, сеф, ТВ, телефон и  Wi-Fi, бањарка и папучи.

Содржини: Во склоп на хотелот има еден главен ресторан каде се служат пансионските оброци, еден а ла карт ресторан (Стара Вила), како и лоби бар (Кафе Сансет). Во хотелот има две игротеки и кино за деца, скијачница и повеќенаменски отворениспортски терни. На располагање на гостите е и спа центарот кој вклучува внатрешен базен за возрасни, базен за деца, џакузи, сауни, фитнес центар.

ВАЖНИ ЗАБЕЛЕШКИ

Детска Недела (период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 год. во присуство на 2 возрасни!


Хотелот го задржува правото за промена на цените.

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера
- Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
- Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
- Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум).
- Фитнес Центар.

Bo цената не е вклучено:
- Користење на Хамам.
- Игротека за деца.
- Game Room за деца.
- Туристичка такса и хотелско осигурување: 1,2€ по лице на ден за возрасни; 0,8 € по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (уплата се врши во агенција при резервација).

Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС.
- Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло (освен за време на детска недела).

Услови за отказ и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
- За отказ до 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
- 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
- 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници•Затварање на граници