Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hotel Radika
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ


Локација:
 Хотелот се наоѓа во местото Леуново, на 9 км од ски терените. Хотелот е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје. Опкружен е со преубава природа и е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово". Хотелот е целосно реновиран во 2008 година.

Сместување: Располага со 5 видови хотелски единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планинскиот пејзаж. Собите се декорирани во свеж и пријатен стил креирајќи лежерна атмосфера за максимално уживање за време на вашиот престој. Собите се опремени со интернет, макс ТВ, фен, LCD, кралски кревет, клима, мини бар, сеф, посебна бања. 

Содржини: Ресторан, свадбена сала, деловен центар, паркинг.

Спорт и забава: Внатрешен и надворешен базен, бар, масажи, спа центар – бесплатно користење на  сауна, хидромасажни кади, парна сауна, и фитнес центар, додека со доплата се: турски хамам и сите видови на масажи. Во зимските месеци, достапно е изнајмување на ски опрема  и моторни санки. Во текот на летото, гостите можат да уживаат во надворешниот базен , а исто така можат да ги користат услугите за спортски терени и изнајмување велосипеди.