Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hotel Rila
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел Рила има импресивна локација, се наоѓа во подножјето на скијачката патека, на само 20м од ски-лифтот. Вистинско бегство во алпски стил, целосно реновираната Рила на гостите им нуди извонредно сместување и авантура која се случува еднаш во животот. Хотел Рила е исклучителен семеен комплекс кој е погоден за сите гости и секаков вид престој и забава, без разлика дали во лето или во зима. Зимите носат скијање од светска класа, сноуборд и прекрасни предели. Со својата вистинска локација за скијање/скијање на дното на скијачките патеки и со директен пристап до лифт со шест седишта и четири седишта, како и до 5-мин. пешачење до гондола-лифтот, хотелот нуди најдобри можни услови за уживање во снежните спортови и активности.
Летото е одлично време за пешачење, велосипедизам, јавање коњи и риболов. Има дури и забавна зона за помладите гости со надгледувани активности што децата ги сакаат.
 
Сместување: Хотел Рила нуди 180 супериорни двокреветни соби, 116 препознатливи (реновирани) двокреветни соби, 100 супериорни семејни соби и 23 луксузни апартмани. Секоја соба е опремена со HD ТВ, мини фрижидер, Wi-Fi интернет и апарати за кафе и чај. Некои соби имаат поглед на планина.
 
Хотелски содржини: Хотелот се состои од 2 меѓусебно поврзани крила и располага со рецепција, ресторан, a la carte ресторан, скај бар/ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (се доплаќа), Wi-Fi интернет, менувачница, паркинг (до пополнување), модерно опремени конференциски сали и деловен центар, ски депо, велнес центар (базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, сала за релаксација), медицинска ординација, салон за убавина, детско игралиште, пинг-понг, билијард, казино, перална (се доплаќа).

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2022 - 05.01.2023), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БОРОВЕЦ ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" на барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).