Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Iberostar Averroes
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Yasmine Hammamet. Околку хотелот има ресторани,продавници,марината е оддалечена на 2 км од хотлот,a од градот Медина бо Хаммамет 13 км.Аеродромот во Тунис е на 70 км оддалеченост.

Сместување: Собите се климатизирани,вкусно декорирани.Собите имаат:тераса,купатило со фен и када,Сат Тв,.

Хотелски содржини: Хотелот располага со два ресторани со следниве мениа:Туниска,Италијанска и Интернационална кујна.Исто така располага со три бара,отворен базен,затворен базен,

Спорт и завава: Спа центар,фитнес центар,спортови на вода-моторизирани и немоторизирани,тенис,ватерполо.За најмалите има организирани анимации и забава во детските клубови според возраста.


Плажа: Излегува директно на песочна плажа, со лежалки и чадори. Анимации и водени спортови.