Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JAZ Aquamarine Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој голем и луксузен хотел се наоѓа јужно од Хургада, на 20 минути возење од аеродромот и е оддалечен 20км центарот на Хургада.

Соби: Хотелот располага со 1001 соби со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар и балкон.

Содржини: Хотелот поседува 7 ресторани, од кои 4 се A-la carte ресторани- Италијански, Азиски, Либански и рибен. Во склопот на хоелот има и неколку барови, дискотека, продавница, СПА и фитнес центар и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава: Хотелот има 20 базени, 3 Aqua Park, детски клуб и игралиште; билјард, пинг понг, одбојка на плажа  и 4 тениски терени, амфитеатар за вечерни забави и шоуа.

Плажа: Хотелот располага со голема сопствена песочна плажа.