Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Jaz Makadi Star & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Jaz Makadi Star & Spa 5* се наоѓа во елитниот туристичко хотелски комплекс - Madinat Makadi, во заливот Makadi Bay на 30 км од аеродормот во Хургада. За гостите од Jaz Makadi Star & Spa e достапen Makadi Water World (50 различни слајдови) за кој редовно има бесплатен  шатл-автобус.
 
Соби: Хотелот има вкупно 325 соби: супериор; супериор фамилијарни соби; јуниор апартмани. Сите соби имаат сеф, клима систем, фен, балкон или тераса, сателитска ТВ, директен телефон и минибар со доплата.
Основните "Superior" соби се наменети за макимум 2возрасни лица + бебе. Сместување на 2 возрасни со 1дете над 2год. е возможно само во лимитиран број на соби и е исклучиво предмет на барање и потврда.
 
 
Хотелски содржини: Главен ресторан за доручек, ручек, вечера и барови низ хотелскиот комплекс, ограничен интернет. Хотелот има повеќе À la carte ресторани - италијански, индиски, азиски, ориентален, медитерански ресторани, во кој може да се користи една вечера бесплатно во еден од рестораните со претходна резервација. Хотелот има базен кој се загрева во текот на зимата, фитнес сала, анимациски содржини, дневни програми и вечери со жива музика, аеробик, кошарка, билијард. Со доплата нуркање и останати спортови и активности на вода и плажа, тенис, голф центар. Дел од хотелските содржини се споделени со или лоцирани во некој од другите хотели од елитниот хотелски комплекс Мадинат Макади.

 
Плажа: Хотелот се наоѓа на 2ра линија, но има своја приватна плажа која е на 400м од хотелот.