Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JUSTINIANO CLUB ALANYA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Justiniano Club Alanya се наоѓа во регионот Okurcalar. Оддалечен е 33 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

Сместување:  Вкупниот број на соби е 501 (главна зграда и бунгалови). Сите соби се опремени со бања со када или туш, фен, клима уред,  телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, тепих, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса .

Содржини:  Главен ресторан,  A la carte ресторани (турски ресторан, ресторан за морска храна) со резервации однапред и само еднаш за време на 7-дневниот престој.услуги со доплата: фризер, услуга за перење, интернет , телефон, факс, продавници, изнајмување автомобили. Wi-Fi  мрежа е бесплатна во лобито.

Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, слајдови, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, забавна програма во текот на денот, натпревари на базен и плажа, вечерни шоу-програми, отворено кино за деца , мини клуб за деца на возраст од 4 до 12 години. Дополнително се наплаќа: масажа, СПА и салон за убавина, билијард, компјутерски игри.

Плажа: Хотелска приватна плажа со камчиња, со чадори и пешкири што не се наплаќаат.