Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JUSTINIANO DELUXE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа на една височинка, во срцето на луксузна градина на простор од 9.500м2. Оддалечен е само 35км од Аланија и 25км од Манавгат, во областа Окурчалар. Аеродромот е на 95км од хотелот. 
СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот се состои од два објекта, од кои едниот е изграден во римски стил, каде што би можеле да ја почуствувате магијата од далечното минато. Капацитетот за сместување на хотелот е 216 соби од кои сите располагаат со балкон, бања и сопствено wc. Од другите погодности, мини-бар, сеф, телефон, кабелска тв и интернет се на располагање на гостите.
СОДРЖИНИ: Повеќе ресторани меѓу кои и ресторан a-la-carte “OTTOMAN” со традиционална турска кујна.  Хотелот содржи и еден Мини-бар, Beach Бар и 4 Snack барови.
СПОРТ И ЗАБАВА: Бројни активности како и мини клуб и базен со тобоган за најмладите. Голем број на спортски и културни активности, за сечиј вкус и потреба.
ПЛАЖА: Хотелот се наоѓа на самата плажа, долга 100м. Лежалките и чадорите се бесплатни за гостите на хотелот, покрај базенот како и на самата плажа.