Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KAHYA HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Клеопатра, 130км од аеродромот во Анталија и од Аланија.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 249.
Стандардни соби (25м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лица).
Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали и балкон.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, A’la carte ресторан, лоби бар. Доктор, чување деца, фризер, интернет кафé, перална, телефон, факс, продавници, rent a car дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет бесплатен во лоби.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен и затворен базен (кој не работи во летна сезона) за возрасни и деца, фитнес, одбојка, пинг понг. Спортови на вода, сауна, Турска бања, масажа, билијард и компјутерски игри, дополнително се наплаќаат.
ПЛАЖА: Хотелска приватна плажа, песочна, на 50м од Клаопатра плажа, лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири се наплаќаат. Не се наплаќаат лежалки и чадори за сонце покрај базенот.