Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Kempinski Soma Bay
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Исклучително луксузен хотел, сместен во заливот Сома. Се наоѓа на 50 километри од центарот на Хургада и 45 километри од аеродромот во Хургада.
Соби: Изграден во ориентален стил, европскиот луксуз и египетското гостопримство се комбинирани во овој комплекс, кој е еден од најлуксузните хотели во овој дел на Египет. Хотелот е отворен во 2009 година и се состои од главната зграда и комплекс од помали згради. Има 325 соби. Собите се удобни и вкусно уредени. Секоја соба е уредена според стандардите на хотелот Кемпински и има бања, балкон или тераса, клима уред, ТВ, пристап до Интернет, телефон, сеф и фен, како и 24-часовна услуга во соба.
Хотелски содржини: Ова ексклузивно сместување на морскиот брег и со поглед на една од најубавите плажи во заливот Сома има неколку базени опкружени со лагуни, „мрзелива река“, фитнес центар и спа центар со топла када, сауна и услуги за масажа, 2 барови и 4 гурмански ресторани. Во хотелот Кемпински можете да уживате во низа активности на отворено, вклучувајќи нуркање, сурфање на ветер, сквош и тенис. Теренот за голф е помалку од 1 км од имотот.
Плажа: Хотелот има своја приватна плажа, долга 400 метри.