Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KIRMAN ARYCANDA DE LUXE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на на 33 км од Аланија и на 90 км од аеродромот во Анталија, сместен на самиот брег. Изграден е во 2004 година и е реновиран во 2014 година. Зафаќа површина од 20 000 м2.


Плажа: Хотелот има приватна сопствена, песочна-камчеста плажа. Лежалките, чадорите за сонце, душеците, пешкирите за на плажа и барот се вклучени во цената за гостите на хотелот.


Сместување: Хотелот се состои од една четирикатна зграда со 315 стандардни соби (од кои 5 соби за лица со посебни потреби) и 40 двособни фамилијарни соби (со две одделни спални). Секоја соба е опремена со : бања, фен за коса, централен клима уред, ТВ, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци - при пристигнување, вода дневно), сеф, WiFi, балкон или тераса.


Содржини: Хотелот во својата понуда има главен и 4 А’la carte ресторани кои се со доплата, затворен базен, 3 тобогани, 7 барови, надворешен базен, конференциска сала (300 лица), тениско игралиште, бања, сауна, парна соба, аеробик, фитнес сала, пикадо, маса тенис, кошарка, одбојка на плажа, музика во живо, детско игралиште, детско мени, мини диско, детски базен, мини клуб (4-12 години).
Со доплата се следните услуги: фризер, дадилка, лекар, масажа, билијард, куглање, интернет кафе, видео игри, спа центар, осветлување на тениски терен, изнајмување на опрема за тенис, моторизирани спортови на вода,  куглање, перење и хемиско чистење.