Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KIRMAN BELAZUR HOTEL RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот  е лоциран покрај морето и е на 40 километри од аеродромот во Анталија, 45 километри од центарот на градот. Отворен е во 2013 година и зафаќа површина од 40 000 м2.


Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од главна петкатна зграда и десет помали блокови. Хотелот има вкупно 480 соби. Секоја соба има: бања со туш, фен, централен клима уред, телефон, ТВ, сеф , мини бар , WiFi .


Содржини: Во својот состав хотелот содржи  главен  и 3 А’la carte  ресторани, бежичен интернет во лобито, 8 барови, конференциска сала (80-400 лица), затворен базен, 3 надворешни базени, 9 слајдови, тениско и фудбалско игралиште, турска бања, сауна, џакузи, аеробик, зумба, одбојка на плажа, кошарка, пикадо, пинг-понг, мини фудбал, диско, мини диско, 2 детски клуба ( мини 4- 12 и тинејџери 13-18 години), детско игралиште за деца на базен, детско мени. Со доплата се следните услуги:  интернет кафе, спа центар, масажа, фризер, салон за убавина, видео игри, куглање, билјард, осветлување на терен и фудбалски терен, моторизирани спортови на вода, фотограф, изнајмување автомобили, перална и услуги за хемиско чистење.


Плажа: Хотелот има сопствена, песочна плажа каде лежалките, чадорите за сонце и душеците, како и барот на плажата се бесплатни за гостите во хотелот.