Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KIRMAN SIDEMARIN BEACH & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Kirman Sidemarin Beach & Spa Hotel 5* се наоѓа во регионот Кумкој, на 5 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотел располага со вкупно 320 соби. Секоја соба има бања со туш кабина, фен, бањарка, влечки, клима уред кој работи во одредени часови според временските услови, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци, пиво, чоколади, чипсови се надополнуваат секојдневно), чајник, сеф, САТ ТВ со музички канали, WI-FI интернет (со помала брзина), балкон.
Хотелски содржини: Ultra All Inclusive на база на отворена шведска маса - за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, детско бифе, детско катче, шведска маса со диета и без глутен со храна, сладолед во текот на попладневните часови, ресторан A'la Carte со претходна резервација - еднаш за време на вашиот престој во некој од рестораните (освен ресторанот Steak House), сите домашни и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Спорт и забава: Отворен и внатрешен базен за деца и возрасни, полуолимписки базен, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениско игралиште, пинг-понг, одбојка на плажа, забавна програма во текот на денот, натпревари на базен и плажа, вечерни шоу програми, мини клуб за деца (4-12 години), со различни активности и програми.
Плажа: Песочна плажа на хотелот - лежалки, чадори и пешкири за плажа бесплатно.