Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KLEOPATRA ADA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Аланија, на познатата Клеопатра плажа, 1км од центарот на градот и 118 км од аеродромот во Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 123.
Стандардни соби (20м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица ).
Сите соби се со купатило со туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), плочки на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен, бар на плажа, бар со ужина. Доктор, перална, телефон, факс, интернет, rent a car, продавници дополнително се наплаќа. WI-FI интернет конекција се наплаќа.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени за возрасни и деца, фитнес, Турска бања само влез, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, компјутерски игри, сауна, масажа, билијард дополнително се наплаќаат. Забавна програма двапати во неделата. Детско игралиште.
ПЛАЖА: Плажа на 50м од хотелот, песочна, лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Само покрај базенот лежалките и чадорите за сонце се бесплатни. Има пат помеѓу хотелот и плажата.