Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KLEOPATRA ADA BEACH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Аланија, на познатата Клеопатра плажа, 1км од центарот на градот и 118км од аеродромот во Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 86.
Стандардни соби (20м², макс. 2+1 лица ).
Сите соби се со купатило со туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), плочки на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен, бар на плажа, бар со ужина. Доктор, перална, телефон, факс, интернет, rent a car, продавници дополнително се наплаќа. Wi-Fi интернет се наплаќа.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени за возрасни и деца, фитнес, Турска бања само влез, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, компјутерски игри, Турска бања со дополнителни услуги, сауна, масажа, билијард дополнително се наплаќаат. Забавна програма двапати во неделата. Детско игралиште.
ПЛАЖА: Плажа на 10м од хотелот, песочна, лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Само покрај базенот лежалките и чадорите за сонце се бесплатни. Има пат помеѓу хотелот и плажата.