Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KLEOPATRA BEACH HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија, спроти познатата Клеопатра плажа, 118км од аеродромот во Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 203.
Стандардни соби (22-24м², една спална, една бања, макс 2+1 лица).
Сите соби се со купатило со туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), тепих или плочки на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен. Доктор, перална, телефон, факс, интернет, rent a car, продавници дополнително се наплатуваат.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени за возрасни и деца, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, Турска бања, масажа, сауна, билијард дополнително се наплаќаат. Забавна програма двапати во неделата.
ПЛАЖА: Плажа на 30м од хотелот, песочна, лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Само покрај базенот лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.