Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KLEOPATRA MELISSA HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Аланија, на окулу 50м од својот дел на градската плажа, околу 1,5км од центарот на Аланија, околу 130км од центарот на Анталија и околу 120км од аеродромот во Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот е изграден 1986 година, а собите се реновирани во 2009 година. Хотелот има 6 спратови, 121 соба (110 стандардни и 11 фамилијарни) од кои 80 соби имаат поглед на море. Има и главен ресторан, а ла карте ресторан (Орфоз Фиш - рибен) и барови (сервис и плажа)
СОДРЖИНИ: Самопослужување - избор од повеќе јадења во главниот ресторан: Доручек, ручек и вечера. Во концептот е вклучено и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, топли напитоци во текот на целиот ден. Се доплаќа: флаширани пијалоци, храна и пијалоци на плажа, увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, а ла карте ресторанот, барот на плажа.
СПОРТ И ЗАБАВА:  Отворен базен со детски дел, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, вечерна анимација.
ПЛАЖА: Хотелот има свој дел на градската плажа песочна плажа која е одалечена на 70 м од хотелот преку улицата. Се доплаќаат: чадори, лежалки и душеци на плажа (покрај базенот се бесплатни)