Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Kleopatra Royal Palm
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во Аланија, покрај познатата Клеопатра плажа, на 1 км од центарот на градот и на 118 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупниот број на собите е 188.
Стандардни соби (24m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Фамилијарни соби (30 m², една дневна соба, една спална соба, едно купатило, макс. 4 лица).
Сите соби се со купатило со туш, фен, клима систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), сателитска телевизија и музички канали, ќерамички под, балкон.
Содржини: Главен ресторан за сервис шведска маса, бар покрај базенот, снек бар, бар на плажа. Доктор, телефон, факс, сервис за перење, интернет, шопинг центар, рент а кар – дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекцијата се наплаќа.
Спорт и забава: Отворени базени за возрасни и деца, Турска бања, пинг понг, одбојка на плажа и одбојка во градина. Дополнително се наплаќаат водени спортови, сауна, масажа, билјард. Забавни дневни и вечерни програми, мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште.
Плажа: Плажата е на 50 метри од хотелот, песочна. Чадори за сонце и лежалки се наплаќаат. Не се наплаќаат само лежалките и чадорите за сонце покрај базенот. Плажата од хотелот ја дели пат.