Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KLEOPATRA TOWER APART
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во Аланија, околу 400 метри од познатaта Клеопатра плажа и аква паркот Дамлата. Многуте продавници, барови, ресторани и забавни локации во центарот на градот се околу 1,5 километар. Хотелот е оддалечен 90 километри од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупно 51 апартман, кои се распоредени на 9 ката и се состојат од спална соба, дневна област, бања, кујна и балкон. Апартманите се едноставно стилизирани и се карактеризираат со фрижидер, тостер, чај и кафе, телефон, сателитска ТВ, сеф (со доплата) и климатизација.
Содржини: Ресторан, 24 часовна рецепција, лифт, менувачница.Интернет кафе, медицинска помош и мини-маркет (сите со доплата ).
Спорт и забава: Отворен базен и базен за деца, опкружен со лежалки и чадори за сонце. Слободни активности и активноси за деца, мини клуб за деца и ТВ салон со сателитска телевизија. Во текот на екот на сезоната, хотелот, исто така, е домаќин на неделна турска ноќ.
Плажа: на 400 м од плажата клеопатра.