Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KRIZANTEM KAILA HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Obakoy, 135км од центарот на Аланија и од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 213 во три објекти. Стандардни соби (28м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лица), Фамилијарни соби (55м², две спални, едно купатило, макс.3+2 лица). Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, ќерамички плочки на подот и балкон.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базенот и бар на плажа. Доктор, продавници, фризер, телефон, факс, интернет кафé, rent a car, перална дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет бесплатен во лоби.
Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, одбојка, пинг понг. Турска бања, сауна, масажа, соба со пареа, спортови на вода, билјард и компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови.
Плажа: Хотелска приватна плажа, со ситни камчиња, на 30м од хотелот (има и тунел до плажата), лежалки на плажа, чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа се со депозит, сменувањето дополнително се наплатува.