Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
LABRANDA CLUB MAKADI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел Лабранда Клуб Макади се наоѓа во Хургада, во заливот Макади на прекрасна, уредена, приватна песочна плажа, опкружена со зеленило и цвеќиња, веднаш до хотелот Лабранда Ројал Макади 5* од истиот синџир. Оддалечен е 35 км од центарот на Сакала, 30 км од аеродромот во Хургада, 4 км од Водниот свет на заливот Макади.

Соби: Има 339 соби. Сите соби во хотелот Лабранда Клуб Макади имаат бања, фен, ТВ, телефон, интернет, клима, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Хотелски содржини: Labranda Club Makadi нуди главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 4 барови, а на шеталиштето помеѓу Labranda Royal Makadi и Labranda Club Makadi има ресторани: грчки "Taverna Paros", кубански "Pequeña Habana", Rock & Roll Burger House, Yum Asian Kitchen & Bar, Café Cairo и Gelateria "Giardino delle Rose". Дополнителните капацитети на располагање на гостите вклучуваат неколку продавници, менувачница, Wi-Fi во лобито, салон за убавина и перење и пеглање.

Спорт и забава: Хотелот  располага со отворен базен (загреан во зима), детски базен, пинг-понг, билијард, теретана, спа центар (базен за релаксација, сауни, парна и турска бања, џакузи, простории за масажа и разни третмани), разни спортови на плажа и на море, мини клуб и игралиште со анимација за најмладите гости.
  
Плажа:  Гостите на хотелот Лабранда Клуб Макади можат бесплатно да користат крпи, лежалки и чадори покрај базенот и на плажа.