Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Labranda Royal Makadi
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 35 км од центарот на Хургада и 30 км од аеродоромот.
 
Соби: Располага со вкупно 505 соби, секоја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.
 
Содржини: Хотелот  нуди низа ресторани и уникатна променада со неверојатни ресторани за јадење: грчка таверна, бургер ресторан во Rock & Roll стил, ориентален, италијански, кубански и азиски ресторани.

Спорт и забава: Хотелот исто така, има два базени за возрасни и детски базен. Еден од базените за возрасни е свежа вода, додека другиот е базен со солена вода. Гостите исто така имаат пристап до фитнес центар, тениски игралишта, сквош и стрелаштво. Хотелот е дизајниран со семејства во умот. Како резултат на тоа, посветен детски базен додава дополнителна вредност за семејствата со мали деца. Дополнително, одморалиштето има активен детски клуб. Вториот е место каде што децата можат да цртаат и да учествуваат во разни други активности.
 
Плажа: Хотелот се наоѓа во неверојатен амбиент во заливот Макади, со поглед на сопствената беспрекорна приватна плажа.