Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Le Hammamet Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на мирна и тивка локација, во јужниот дел на градот. Хотелот е во близина на плажа, на 5 минути од центарот на градот и Медина.

Сместување: Хотелот располага со модерни соби, стандардно опремени: клима, сателитска ТВ, телефон, WiFi, посебна бања со фен.

Хотелски содржини: На гостите им е на располагање голем надворешен базен, внатрешен базен кој работи во зима, детски клуб, детско игралиште, теретана, фитнес центар и забава.Со доплата гостите можат да користат: сауна, масажа, амам, билијард. Хотелот располага со главен ресторан во кој се служи појадок, ручек и вечера, како и бар кој исто така е достапен за гостите кои ја користат услугата All Inclusive.

Плажа: Плажата е песочна, а за гостите на хотелот се достапни лежалки и чадори.