Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Le Soleil Abou Sofiane
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Le Soleil Abou Sofiane се наоѓа во Сус, во познатото пристаниште Порт Ел Кантауи (на само 8км од центарот на Сус). Се наоѓа на околу 25 километри од аеродромот во Монастир.
Соби: Хотелот Abou Sofiane нуди 381 соба распоредени на 2 згради на три нивоа. Секоја спална соба има своја тераса или приватен балкон.
Хотелски содржини: Хотелот, благодарение на својата инфраструктура, на жителите им нуди релаксирачки и радосен одмор. Затворен и отворен базен (секој со детски базен) комплетно опремена приватна плажа, мини клуб, 2 тениски игралишта, клуб за стрелаштво и диско.
Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена плажа. Лежалки и чадори се достапни бесплатно.