Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Le Soleil Bella Vista
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Le Soleil Bella Vista се наоѓа на 5 минути од аеродромот во Монастир, 8 км од центарот на Монастир и 13 км од градот Сус.
Соби: Сите 504 соби имаат удобна и светла атмосфера - инкорпорирајќи многу природна светлина од големите прозорци и прекрасниот мермерен под. Секоја соба има балкон или тераса од која на гостите им се овозможува градина, поглед на базен или море, клима уред, сателитска ТВ, телефон, сеф, минибар, фен итн...
Хотелски содржини: Ресторанот на хотелот со шведска маса, The Carnival, нуди вкусна интернационална кујна за појадок, ручек, вечера и закуски во текот на ноќта. Опциите за јадење во овој хотел се многу обемни и гостите ќе бидат разгалени кога станува збор за главните оброци, закуски и пијалоци.  За мали залаци, гостите можат да вечераат во Снек барот на плажата, а за освежителни топли и ладни пијалоци и закуски, има мноштво барови од кои можете да изберете, вклучувајќи го главниот бар, бар покрај базен, бар на плажа и диско бар.
Хотел Бела Виста нуди голем избор на рекреативни активности. Спортските капацитети во овој хотел вклучуваат теретана, тениско игралиште, стрелаштво, мини голф и мулти-спортски терен за играње кошарка, одбојка и фудбал. Bella Vista Hotel Skanes располага со бар покрај базен, внатрешен и надворешен базен, сауна, фитнес, масажи, сеф на рецепција, детски базен, тениски терени, библиотека, детски клуб, одбојка на плажа, аеробик, менувачница, паркинг...
Вечерната забава во Le Soleil Bella Vista Resort вклучува мини диско и шоу за деца, ноќно шоу за целото семејство, вечер во диско, караоке и музика во живо. Wi-Fi е достапен низ целиот хотел.
Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена плажа на оддалеченост од 100м. Лежалки и чадори се достапни бесплатно.