Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Le Sultan
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Ле Султан е идеален хотел за прекрасен семеен одмор. Ле Султан се наоѓа на најубавата песочна плажа Хамамет и опкружен е со прекрасни градини со палми и цвеќиња, како и глетки на познатиот Залив Хамамет и на само 3 км од утврдената медина.
Соби: Ле Султан располага со вкупно 271 модерна и стилска соба, вклучувајќи 7 пространи апартмани. Некои од собите имаат поглед на градина, додека други имаат поглед на море. Сите соби во хотелот Ле Султан се климатизирани и имаат приватен балкон. Секоја класично уредена соба има мини-бар и ТВ со сателитски канали. Мермерните бањи имаат стаклен ѕид.
Хотелски содржини: Le Serailе e ресторан со шведска маса, Сакура нуди азиски јадења, а Grill Le Pirate нуди низа јадења од морска храна. Имотот нуди и неколку барови за гостите. Ресторанот Les Voiliers на тераса служи медитеранска храна, понудата на ресторанот Сакура вклучува специјалитети, а има и мавританско кафе. Доручек се служи секое утро во ресторанот Le Serailе. Хотел Султан нуди и 5 барови, вклучувајќи го и пијано барот Шеразаде. Неколку други карактеристики на имотот вклучуваат библиотека, базени, соби за спа третмани, тераса на покривот, скари за скара и 24-часовна рецепција. Гостите имаат пристап до спа центарот на хотелот, а бесплатен Wi-Fi е достапен низ целиот објект.
Ако сакате да бидете активни во текот на денот, Ле Султан има тениски терени, пинг-понг и мини голф. Се нуди и бесплатен шатл-служба до теренот за голф Yasmine и центарот за нуркање PADI. Можете исто така да одите на јавање по плажата со коњи од шталите на хотелот.
За децата, има игралиште, како и детски клуб каде што можат да се вклучат во организирани активности во текот на денот.
Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена плажа.