Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
LIMAK ATLANTIS DE LUXE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Белек, 45 км од центарот на Анталија и 35км од аеродромот.
Сместување: Вкупен број на соби 375. Има 209 соби во главната зграда и 166 соби во Ресорт зградата. Во главната зграда 148 стандардни соби (30м2 макс.2+1 лица), 24 екстра стандардни (макс.3+2 лица), 10 дуплекс соби (макс. 4 лица), 8 фамилијарни соби (45м², две спални одвоени со врата, две купатила, макс.2+2 лица), 2 суит соби и 7 суит соби со Џакузи. Ресорт зграда: стандардни соби 32 (35m2, макс.2+1 лица), екстра стандардни соби 52 (макс.2+2 лица), фамилијарни соби 16 (две спални одвоени со врата, две купатила, макс. 4лица), Де лукс фамилијарни соби 81 (две спални не се одвоени со врата, две купатила). Сите соби се со балкон, поглед на море или градина, купатило со када и туш, фен, централна клима, телефон, тепих на под, сеф, мини бар, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, балкон.
Содржини: Главен ресторан Pinea, шведска маса, A’la Сarte ресторани: Dynasty (Турска кујна), Laila (Италијанска кујна), El Saguaro (Мексиканска кујна), Poseidon (рибен ресторан), Tandori (индиска кујна), барови на различни локации околу хотелскиот комплекс. Шопинг центар, фризер, доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, салон за убавина и SPA центар, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI-FI бесплатно.
Спорт и забава: Отворен базен со одвоен базен за деца, затворен базен, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, џакузи, тениски игралишта, осветлување на тениски игралишта, пинг понг, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, немоторни водени спортови не се наплатуваат. Опремата за тенис, часови по тенис, куглање, моторните водени спортови, масажа, Wellness & SPA центарот се наплатуваат. Забавна програма преку целиот ден, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програма навечер. Мини клуб за деца со професионален тим во текот на денот и рано навечер.
Плажа: Песочна приватна плажа со пешкири, лежалки и чадори за сонце кои не се наплатуваат. Павиљоните на плажа се со претходна резервација и се наплатуваат.
 

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

» Аеродромски административни такси (40еур по лице / 20еур за бебе под 2години).

» Сместување во избраниот хотел според резервираниот термин, на база на избраната услуга.

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Директно во канцелариите на Аурора
» Во кеш со денарска уплата
» Безготовински со платежна картичка (Visa, Master, Maestro, Diners)

» Електронски (онлајн) преку веб страната на Аурора Турс.
» Електронско плаќање со платежни картичкии

» Банкарски трансфер на сметка на Аурора Турс.

» Преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аурора Турс.

» Преку административна задршка од плата
» за компании, институции и синдикати со кои Аурора Турс има склучено договор.


» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.

 

"EARLY BOOKING" АКЦИЈА за резерваци направени до 31.01.2023:

Резервирајте рано и користете големи попусти за ран букинг но и дополнителни поволности!

» Резервација со уплата од само 50 еур !
- Износот на уплатата се однесува по лице.
- 30% од вкупниот износ на резервацијата треба да се уплати најдоцна до 28.02.2023, додека целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање.
- Авансот од 50еур по лице е нерефундабилен, но во случај на отказ пред 31.03.2023, истиот може да се пренамени за друго патување од нашата понуда.

» Плати 50% - користи 5% попуст!

За уплата при резервација во висина од најмалку 50% од вкупниот износ - ќе се одобри дополнителен попуст од 5%

» Целосна уплата - користи 7% попуст!

За резервации направени со целосна уплата - ќе се одобри дополнителен попуст од 7%

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

Програма

 

1 ден | СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром 2 часа пред полетување, или соласно инструкциите обиени од оранизаторот. Директен лет кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 - Претпоследен ден | ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, согласно бројот на резервираните ноќевања во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

Последен ден | АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Директен лет за Скопје во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.