Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
LION Hotel Borovets
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Супериорниот хотел Lion е елегантен, луксузен хотел во Боровец со вкус уреден во современ стил, обезбедувајќи ги сите модерни удобности. Хотелот се наоѓа во мирен и живописен амбиент, опкружен со прекрасна борова шума, на околу 1,2 км од центарот на Боровец. Пријатниот велнес центар и затворениот базен се совршено место за релаксација на крајот од денот. Хотелот се наоѓа во тивкиот дел од Боровец. Од ски-центарот е одалечен околу 1,2 км до кој е организиран трансфер со минибус.
 
Сместување: Хотелот располага со 56 стандардни, 61 големи стандардни, 24 студија и 5 апартмани. Сите сместувачки единици имаат: LCD телевизор, телефон, мини бар, Wi-Fi интернет, бања со туш, фен, додека студијата и апартманите имаат и маса со столчиња.
 
Хотелски содржини: Хотелот располага со главен ресторан што е реновиран, лоби бар, продавница, менувачница. Исто така има билијард и пинг-понг маса. Реновираниот СПА центар има базен, сауни, џакузи, relax zone, простории за масажа и фитнес центар. Хотелот располага со паркинг и просторија за ски опремата. 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2022 - 05.01.2023), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БОРОВЕЦ ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" на барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).