Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
LUMOS DELUXE RESORT HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е се наоѓа во областа Kargicak, 155 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на Аланија.


Сместување: Хотелот располага со 331 соби. Сите соби имаат купатило со туш кабина, фен, WRF клима, телефон, минибар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска LCD TV и музички канали, ламинат на подот, балкон, WI-FI интернет конекција.


Содржини: Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан-Турска кујна и рибен ресторан, лоби бар, барови кај базенот и на плажа. Доктор, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафé и компјутерски игри се наплатуваат дополнително.
Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, турска бања, сауна, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, СПА & салон за убавина, билијард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, детско игралиште со различна програма и мини диско во вечерните часови.


Плажа: Хотелска плажа, песок со ситни камчиња, на околу 150м од хотелот, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.