Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
LUNA BLANCA Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Кумкој, на 6 км од Сиде и на 65 км од аеродромот во Анталија

Плажа: Хотелот се наоѓа на 300 метри од  камчестата плажа.Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите  за на плажа се бесплатни. Бесплатен шатл-автобус до плажа.

Сместување: Хотелот има 314  соби - Стандардни соби, Family  соби, Suit соби. Секоја соба има: бања со када или туш, фен, централна климатизација во зависност од временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се надополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинат, тераса / балкон.

Содржини: Главен ресторан , барови во рамките на хотелскиот комплекс, бар на плажа од 10:30 до 18:00 часот, A la Carte ресторани - Mezzaluna (италијанска кујна), Sushi (кујна од Далечниот Исток) и Anchor (рибен ресторан). Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг. Забавни програми во текот на денот и вечерни претстави. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, разни програми и мини диско.
 

Со доплата се следните услуги : лекар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри,  изнајмување автомобил, спортови на вода, билјард, игротека, масажа, спа и велнес центар. Wi-Fi интернет (мала брзина) е бесплатен.