Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Mahdia Palace Thalasso
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичката област Махдија, историскиот главен град на династијата Фатимиди, на околу 6 километри од центарот, неговата медина, пристаништето и археолошките локалитети. Од аеродромот во Монастир е 42 км и од аеродромот во Тунис 209 км.
Соби:Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, сеф, фрижидер, Wi-Fi интернет, бања, балкон.
Содржина: рецепција, надворешен базен со бар, детски базен, внатрешен базен (загреан во зима), внатрешен базен со морска вода во таласо центар (се доплаќа), четири лифтови, главен ресторан, меѓународен a la carte ресторан, снек бар - отворен во лето, кафуле „ Sfax “ отворено 24 часа, пет барови (во лоби, американски бар, бар покрај базен, мавританско кафуле и диско бар), спа и таласо центар, детски базен, игралиште, анимација и мини клуб за деца 4-12 години, лежалки и чадори околу базенот и на плажа, крпи за плажа со депозит. Wi-Fi интернет на рецепција.
Спорт и забава: аеробик, одбојка, пикадо, пинг-понг. Тенис, фитнес, спортови на вода, академија за голф, луксузен центар за таласотерапија на 3000 m2 (хидро масажи, Kneipp, Chromaterm), внатрешен базен со морска вода, голф на 4260 м2 со доплата.
Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во Тунис. Лежалки и чадори на плажата се бесплатни за гостите на хотелот.