Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MAISON AT C BOUTIQUE HOTEL & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Лоциран во Семињак, хотелот Maison At C Boutique Hotel and Spa се наоѓа во област која е позната по забава, ресторани и барови, и се наоѓа во близина на плажа. Хотелот е дизајниран во француски колонијален стил, комбиниран со балиската архитектура. Хотелот се наоѓа на 8 минути пеш од најблиската плажа, и на само 10-минутно возење од Кута и Легијан. Гостите имаат можност да користат бесплатна услуга на шатл автобус до плоштадот Семињак и плажата Petitenget Beach, 3 пати на ден. Меѓународниот аеродром е оддалечен на околу 15-минутно возење од хотелот.

Сместување: Хотелот располага со 75 соби и 4 вили со приватен базен. Сите соби се климатизирани и се опремени со LCD телевизор со кабловска ТВ, приватна бања со туш, мини-бар, сеф, фен, апарат за кафе и чај, бесплатен Wi-Fi интернет пристап.

Хотелски содржини: Хотелот располага со 2 надворешни базени, ресторан и фитнес центар. lauWiFi интернетот е бесплатен на сите јавни места низ хотелот. Дополнително, хотелот има бар/lounge , бар во базенот и 24-часовен деловен центар. Гостите можат да уживаат во избор од специјалитети приготвени во ресторанот Maison Bistro. Исто така, во склоп на хотелот има и спа и фитнес центар,

Плажа: Хотелот се наоѓа на 8 минути пешачење од најблиската плажа.