Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Marabout
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Marabout Hotel 3*

Локација: Хотелот Marabout е на околу 2 километри од центарот на Сус, 8 километри од Порт Ел Кантауи, 18 километри од аеродромот во Монастир и 145 километри од аеродромот во Тунис.

Соби: Сите соби се опремени со клима уред (од средината на јуни до средината на септември), сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, бања. Двокреветните соби имаат балкон или тераса, додека повеќекреветните немаат балкон.

Содржина: Хотелот располага со 24-часовна рецепција, голем надворешен базен поделен на базен со аква парк со 6 лизгалки, базен за возрасни и детски базен, внатрешен базен, три лифта, два ресторани и два барови, детски столчиња во ресторанот. Сеф на рецепција, крпи за плажа, масажа, амам, тениско игралиште, увозни и луксузни пијалоци и сите услуги кои не се опфатени со концептот all inclusive се дополнителни. Wi-Fi интернет во заедничките простории.

Спорт и забава: На располагање на гостите се: игралиште, детски базен, аква парк , мини диско и цртани филмови, фитнес, пинг понг, аква теретана, одбојка на плажа, ватерполо, фудбал, ракомет, џакузи во базен.

Плажа: Хотелот излегува на песочна плажа.