Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Maria Antoaneta Residence
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до реката Глазна, на околу 500м од ски-лифтот и на околу 1400м од центарот на градот Банско. Хотелот е идеално место за семеен одмор, скијачки одмор, бегство од напорното секојдневие, спортски одмор во секое време од годината.


Сместување: Хотелот располага со економични и стандардни соби, апартмани и junior suite deluxe соби и апартмани со една соба. Сите економични и стандардни соби имаат: француски кревет или два единечни кревети, junior suite и junior suite deluxe собите имаат: француски кревет или два единечни кревети и еден дополнителен кревет, апартманите имаат: француски кревет или два единечни кревети и еден или два дополнителни кревети, сите еднособни апартмани имаат: спална соба со француски кревет или два единечни кревети и дневна соба со еден или два дополнителни кревети, опремени со ТВ, телефон, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса. Некои соби имаат тераса, а апартманите имаат и мини опремена кујна. Апартманите, junior suite deluxe собите и апартманите со една соба може да имаат двојно седиште, софа или фотелја на извлекување како дополнителен кревет. Економичните соби се соби со пониска цена од обичните, обично помала или слична квадратура и со сличен квалитет на стандардните, само во полоша положба во хотелот (пр. до лифт, над кујната).


Хотелски содржини: Хотелскиот комплекс се состои од 5 згради. Хотелот располага со: ресторан, a la carte ресторан, лоби бар, снек бар, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница, Wi-Fi интернет, паркинг (до пополнување), комплетно опремена конференциска сала, базен, сауна, парна бања, фитнес, сала за релаксација, ски складиште, трансфер шатл-автобус до гондола (според распоредот на хотелот). Можност за миленици – pet friendly (на барање).
 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).