Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MARTI Myra
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Текирова, на 17 км од Кемер. Од центарот на Анталија е 60 км и од аеродромот во Анталија 70 км. Опкружен со борова шума што го прави престојот во овој хотел исклучително пријатен. Изграден е во 1995 година, а реновиран во 2023 година и зафаќа површина од 100.000 м2

Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од триесет згради од три и четири ката блокови со:

Супериор соби (приближно 36м2): клима, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), сеф, бања, фен, балкон.

Супериорни луксузни соби (приближно 36м2): овие соби се поблиску до базен и плажа, клима, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), сет за кафе и чај, сеф, бања, фен, балкон.

Супериорни семејни соби (приближно 44 м2) за макс. 3+2 или 4 лица имаат две спални соби и една бања, балкон или тераса. Главната спална соба има брачен кревет или два единечни кревети, додека втората соба има два единечни кревети.

Супериорни делукс семејни соби (приближно 44м2): овие соби се поблиску до базенот и плажата, имаат две спални соби и една бања, клима уред, тепих и мермер на подот, сателитска ТВ, телефон, мини бар (вода и малку мека пијалоци), комплет за кафе и чај, сеф, едно купатило, фен, балкон

Апартман за меден месец (приближно 180 м2): една соба која според изгледот и името е наменета за млади брачни парови. Како еднособен апартман, кој се состои од една спална соба, една голема бања со џакузи, соблекувална, опрема за кујна и пространа дневна соба со камин. За гостите на оваа соба има специјална услуга што ја обезбедува хотелот, наречена Marti Premium Service.

Делукс Лајфстајл соба (приближно 32 м2): со својот рестилизиран дизајн и концепт, се состои од една спална соба и една бања. Имаат еден брачен или два единечни кревети, со можност за дополнителен кревет, клима, тепих и мермер на подот, Андроид ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), аларм, бања, туш кабина или када, комплет за хигиена Marti, влечки и бањарка, комплет за кафе и чај, сеф, фен, балкон, бесплатен брз интернет, балкон или тераса со поглед на градината на хотелот. За гостите на оваа соба, хотелот нуди посебни поволности: едно бесплатно користење на a la carte ресторанот (за време на престој од најмалку 7 ноќевања), попуст за користење на павилјонот на плажа (со резервација), попуст на одредени услуги во Спа и велнес центар.

Делукс Лајфстајл семејна соба (приближно 44 м2): со рестилизиран дизајн и концепт, се состои од две спални соби и една бања, едната со брачен кревет, другата со два единечни кревети, клима уред, тепих и мермер на подот. Андроид ТВ, телефон, мини бар (вода и некои безалкохолни пијалоци), аларм, бања, туш кабина или када, хигиенски комплет Марти, папучи и бањарка, сет за кафе и чај, сеф, фен, балкон, бесплатен брз интернет, балкон или тераса со поглед на уредената хотелска градина. За гостите на оваа соба, хотелот нуди посебни поволности: едно бесплатно користење на a la carte ресторанот (за време на престој од најмалку 7 ноќевања), попуст за користење на павилјонот на плажа (со резервација), попуст на одредени услуги во Спа и велнес центар.

Premium Suite соба (приближно 180 m2): хотелот располага со вкупно четири премиум апартмани, кои се модерно опремени, создавајќи пријатна атмосфера за пријатен одмор. Тие се состојат од две спални соби и две бањи (џакузи во една од двете бањи). Во едната спална соба има брачен кревет, во другата два посебни кревети и пространа дневна соба со камин.
 

Содржина: Главни и 3 a'la carte ресторани (се доплаќа), 5 барови, внатрешен базен, надворешен базен (поврзан голем базен со неколку делови), 2 тобогани, снек бар, спа центар, пикадо, аквабајк, аеробик, 2 сауни, турски бања, шах, 3 тениски игралишта, теретана, јога, одбојка на плажа, пинг понг, сурфање (со лиценца), кошарка, диско, музика во живо, анимација, детско мени, детски базен, детско игралиште, мини зоолошка градина, 2 детски клуба (мини 4-12 и клуб за тинејџери 13-17). Со доплата: бебиситерка, доктор, масажа, фризер, нуркање, тенис, часови по танц и пливање, осветлување на тениски терени, изнајмување тениска опрема, билијард, моторизирани спортови на вода, услуги за перење и хемиско чистење. тенис (три терени), пинг понг, билијард, кошарка, одбојка, пикадо, школа за нуркање, фитнес, спортови на вода.
 

Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена плажа со песок со камчиња. Бесплатно користење на лежалки, чадори, крпи и бар на плажа.

 

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

» Аеродромски административни такси (40еур по лице / 20еур за бебе под 2години).

» Сместување во избраниот хотел според резервираниот термин, на база на избраната услуга.

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Оброк / пијалок во авион за време на летот.

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 » Рано пријавување (Early Check Inn) или касно одјавување на собите (Late Check Out) - предмет на расположливост со можност за доплата на услугите на лице место во договор со одговорни служби на рецепција.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Директно во нашите канцеларии
» Во кеш со денарска уплата
» Безготовински со платежна картичка (Visa, Master, Maestro, Diners)
» Електронски (онлајн) преку веб страна.
» Електронско плаќање со платежни картички, брзо и безбедно.
» Банкарски трансфер на некоја од нашите сметки.
» НЛБ, Халк, Стопанска, Комерцијална
» Преку партнерската мрежа од агенции (субагенти).
» Преку административна задршка од плата.
» за компании, институции и синдикати со кои агенцијата има склучено договор.


» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.

EARLY BOOKING АКЦИИ за резерваци направени до 31.01.2024:

Резервирајте рано и користете големи попусти за ран букинг но и дополнителни поволности!

АКЦИЈА 1: Резервација со вкупна уплата од само 100 еур !
» Износот на уплатата се однесува по резервација (соба);
» 30% од вкупниот износ на резервацијата треба да се уплати најдоцна до 28.02.2024, додека целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање;
» Авансот од 100еур по резервација е нерефундабилен, но во случај на промена/отказ најдоцна до 30дена пред датумот на патување, износот може да се пренамени за друго патување од нашата летна чартер понуда;

АКЦИЈА 2: Резервација со 30% депозит - 5% попуст!

» За уплата при резервација од најмалку 30% од вкупниот износ - се одобрува дополнителен попуст од 5% ;
» Доплата на целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање;


* ПАТНИ ИСПРАВИ - Патниците на овој аранжман задолжително треба да поседуваат пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на престојот, како и ваучер за потврда на хотелска резервација и повратна авионска карта. Проверка на валидноста на патната исправа е исклучиво одговорност на патникот. Лица со пасоши кои не се македонски се должни сами да ја проверат визната регулатива и условите за влез во Турција. Агенцијата не превзема и не сноси одговорност доколку на патник со некомплетни и/или непроверени документи му е оневозможена реализацијата на аранжманот.

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеѓу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет за ланч пакет или ладен оброк. Организаторот не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. Наша препорака е да се земаат екскурзии кои ги нуди локалниот претставник или официјални служби во хотелите, а да се избегнуваат непроверени продавачи, диви и улични организатори и сл.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

Останати Забелешки:
» Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.
» Обвјавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.
» Секој хотел може да има дополнителни услови за наплата, отказ, минимална должина на престој, посебен ден на влез, итн. Ве молиме информирајте се кај Вашиот агент.
» Организаторот не сноси одговорност за усмено дадени поинакви информации поврани со оваа програма.
» Организатор на аранжманот е Аурора Турс.


ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

 

Програма

 

АНТАЛИЈА Лето 2024 - чартер програма:

 

1 ден | СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром 2 часа пред полетување, или соласно инструкциите обиени од оранизаторот. Директен лет кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 - Претпоследен ден | ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, согласно бројот на резервираните ноќевања во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

Последен ден | АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Директен лет за Скопје во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.