Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Maya World Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Titreyengol , 5км од центарот на Side и 65км од аеродромот во Antalya.


Сместување: Хотелот има вкупно 180 соби во два блока. Сите соби се опремени со приватно купатило со туш кабина или када, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (се доплаќа), сателитска телевизија и музички канали, балкон или француски балкон.


Содржина:  Хотелот има главен ресторан со шведска маса, бар за закуски, бар покрај базен, бар на плажа, A’la Carte ресторани – Турски и Рибен.  Доктор, услуга за перење и сушење, фризер, бебиситер, телефон, факс, интернет, рент а кар се услуги кои се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата на јавните површини е бесплатна.


Спорт и Забава: Хотелот има надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, Турска бања, сауна, фитнес, тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа. Услуги со долпата се: спортови на вода, осветлување за тениски терен, масажа и билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години.


Плажа: Хотелот има приватна плажа, која е оддалечена 400м, бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа и покрај базен за гостите на хотелот.