Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MELIA BALI VILLAS & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Melia Bali има 5 ресторани, голем базен со лагуна и тропска градина. Сместен e покрај бреговите на плажата Нуса Дуа, хотелот е на 5 минути пешачење од трговскиот центар Bali Collection. Сите соби се климатизирани и опремени со приватен балкон или тераса со поглед на градините или базенот. Предвидено е минибар и производител на кафе / чај. Во бањата има фен, папучи и забен комплет. Хотелот има тениско игралиште, фитнес центар и детско игралиште. Велосипеди и автомобили се достапни за изнајмување. Различни третмани може да се побараат во YHI Spa. Бесплатната WiFi конекција е достапна во собите. Азиската градина Lotus служи азиски кујни. Ресторанот Sateria Beach нуди искуство за јадење покрај плажа. Другите опции за јадење вклучуваат шпански ресторан Соренто и Тапас, јапонски ресторан Сакура и кафуле Ел Патио. Мелија Бали е само 11 км од меѓународниот аеродром Нгура Раи.