Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Movenpick Resort El Gouna
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: хотел  Movenpick Resort & Spa El Gouna 5* се наоѓа во центарот на Ел Гуна, оддалечен околу 35км од аеродромот во Хургада. 

Соби:  Хотелот располага со 420 соби. Сите соби се модерно опремени и имаат тераса или балкон,LCD TV, Wi-Fi,купатило со туш, клима, фен...

Содржини:  Хотелот поседува 3 базени, велнес центар,сала за состаноци, приватна плажа
 
Спорт и забава:  Голем избор на спортски активности на копно и море како што се:голф, сурфање, нуркање, скијање на вода...

Плажа: приватна песочна плажа